Akcesoria endoskopowe

Akcesoria endoskopowe oraz czyściki wykorzystywane w pracownaich endoskopowych, ułatwiające utrzymanie w czystości i higienie endoskopów, które z uwagi na swoją budowę wymagają specjalistycznych produktów. Czyściki mają odpowiedni kształt i cechy fizyczne, gwarantujące usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i skuteczne odkażenie.
Oferujemy również akcesoria do przeprowadzania zabiegów jak i wózki czy szafy do transportu i przechowywania endoskopów.

Brak produktów dla wybranych kryteriów

Endoskop w ponownym użyciu - czyściki endoskopowe

W codziennym funkcjonowaniu pracowni endoskopowej liczy się zarówno sprawność i niezawodność sprzętu – źródeł światła, procesorów video i samych endoskopów, jak i stała dostępność odpowiednich akcesoriów do czyszczenia. Sklep sterim.eu ma w swojej ofercie wyspecjalizowane produkty do reprocesowania endoskopów, między innymi szczoteczki o konstrukcji ułatwiającej usunięcie zanieczyszczeń z kanałów endoskopowych. Zarówno kształt, jak i gęstość włosia dają wysoką skuteczność przy usuwania biofilmu pokrywającego wewnętrzne ścianki kanału. Uzupełnieniem asortymentu są specjalne szczotki do zaworów. Polecamy również specjalne pakiety do wstępnego oczyszczania endoskopów, ze specjalnym niskopieniącym detergentem oraz wyprofilowanymi gąbkami dostosowanymi do budowy sprzętu. Uzupełnieniem oferty są jednorazowe akcesoria do zabiegów, na przykład ustniki endoskopowe – w wersjach dla dorosłych i dzieci. Jest to duże ułatwienie dla operatora oraz personelu pracowni endoskopowej.

Akcesoria do przechowywania endoskopów

Dużym ułatwieniem dla placówek medycznych wykonujących diagnostykę i zabiegi endoskopowe, może być kompleksowy system transportowania i magazynowania Cleanoscope – rekomendowany przez specjalistów sterim.eu. Zaletą systemu jest ustandaryzowanie wszystkich elementów: tac, pokryw i wózków, a przede wszystkim – zestaw wkładów sterylnych do zabezpieczania endoskopów czystych i zabrudzonych. Wkłady, w kolorze zielonym i czerwonym, jednoznacznie identyfikują etap wykorzystania sprzętu i zapobiegają pomyłkom. Zarządzanie sprzętem jest łatwiejsze, sprawniejsze, a sam obrót sprzętem zanieczyszczonymi, reprocesowanymi i gotowym do pracy endoskopami – szybszy. Akcesoria Cleanoscope zmniejszają również ryzyko ewentualnego uszkodzenia sprzętu podczas przenoszenia i przewożenia. Stały standard systemu ułatwia ewentualną rozbudowę już posiadanego zestawu akcesoriów o kolejne tace czy wózki.