MYCIE I DEZYNFEKCJA

Urządzenia i środki do mycia i dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, powierzchni, pomieszczeń oraz sterylizacji powietrza.

Środki chemiczne do mycia i dezynfekcji o szerokim spektrum działania, biobójcze, utrzymujące działanie antybakteryjne nawet do 4 tygodni, do zastosowania w myciu ręcznym i mechanicznym, a także myjnie i testy kontroli mycia, które pozwolą zadbać o czystość i standardy higieniczne.

 

Produkty do mycia i dezynfekcji - rąk, narzędzi i powierzchni

W sklepie sterim.eu znaleźć można szereg produktów niezbędnych do mycia i dezynfekcji – rąk, powierzchni i narzędzi medycznych. Zachowanie wysokich standardów mycia i dezynfekcji w placówkach medycznych (ale nie tylko) wymaga skrupulatnego wykonywania zaleconych czynności, stosowania sprawdzonych preparatów i urządzeń oraz przeprowadzania regularnych testów mycia i dezynfekcji. Procedury porządkujące tę sferę obowiązują w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych itp. W zależności od typu placówki, a w szczególności – od skali działania, wielkości obiektów i organizacji ich pracy, stosowane są różne metody mycia i dezynfekcji. Automatyczne myjnie-dezynfektory ułatwiają i przyspieszają pracę, a zastosowanie systemowych akcesoriów jak kosze czy wanny o ustandaryzowanych rozmiarach – usprawnia proces. W przypadku narzędzi o nietypowej budowie lub instrumentów szczególnie wrażliwych (np. endoskopy giętkie) może być konieczne zastosowanie wyspecjalizowanego sprzętu oraz preparatów.

Automatyzacja procesu mycia i dezynfekcji

Automatyzacja procesu mycia i dezynfekcji oraz stosowanie sprawdzonych detergentów i środków dezynfekujących, nie zwalnia z obowiązku regularnego weryfikowania skuteczności procesów. Należy sprawdzać zarówno skuteczność działania urządzeń, jak i kontrolować rezultaty – czyli dokonywać oceny czystości powierzchni poddanych myciu i dezynfekcji. Odpowiedzią na te potrzeby są odpowiednio testy kontroli mycia i dezynfekcji oraz testy ATP do badania pozostałości cząsteczek adenozyno-trójfosforanu świadczących o obecności materiału biologicznego. W sklepie sterim.eu, oprócz urządzeń i preparatów do mycia i dezynfekcji, dostępne są również testy i akcesoria. Warto zwrócić uwagę na produkty marki własnej Sterim. Zostały opracowane specjalnie z myślą o specyfice i potrzebach odbiorców na rynku polskim. Charakteryzują się wysoką jakością, pełną zgodnością z normami i dostępne są w atrakcyjnych cenach.